top of page

Úvod > Umění > Výstavy a akce > Intimní rozpravy

back3.jpg

Vydejte se za hranice vlastní fantazie, objevte světy a nové pocity, které všichni toužíme prožít, ale nahlas o nich nemluvíme. Autorská výstava malíře, sochaře, grafika a designéra Radka "RADYHO" Weigla - INTIMNÍ ROZPRAVY, vám zprostředkuje výpravu do jiných dimenzí vaší touhy, fantazie, poznání a společenských témat.

Otevřete svoji mysl,

odložte předsudky

a zcela se oddejte

intimním
rozpravám

O

AUTOROVI

Malíř, sochař, designér a grafik v jedné osobě, člověk s otevřenou myslí, svobodnou duší a smyslem pro progresivní perfekcionismus postavený na reálných výsledcích.

Tak by se dal stručně charakterizovat umělec Radek Weigl, který s nejnovějším projektem představuje také svůj umělecký pseudonym „Rady“, vycházející ze zjednodušené podoby jeho křestního jména.

Rady je s uměleckým světem spojen již od útlého dětství, kdy svůj talent podědil po jednom svém předkovi. Rady se proto rozhodl pro studium na uměleckoprůmyslové škole a pod vedením akademického malíře a sochaře Jaroslava Šindeláře staršího vystudoval umělecký obor sochařství. Práci s hmotou, prostorem a světlem vnímal Rady jako tu, která v jeho srdci rezonovala více než malířství a dala mu možnost převádět nehmotné myšlenky a fantazii do skutečnosti definované hmotou, rozměrem a tvarem.

V mladém umělci se během studia probudila extrémně silná intuice, která postupem času s přibývajícími roky a životními zkušenostmi rostla do empatie a schopnosti kritického myšlení.  Postupem  času  se  v něm probudila i malířská duše

a dnes je to právě malba, která naopak převažuje nad sochařstvím.

Radyho díla v sobě skrývají hlubší podstatu, kterou ne každý bude schopen vnímat, ale právě z toho důvodu se umělec snaží  diváka  nasměrovat  a poradit mu, jak které dílo chápat

a na co se zaměřit. 

O

PROJEKTU

Intimní rozpravy je ucelená série maleb a plastik, které lze vnímat v několika vrstvách a úrovních. Přináší osobní i společenská témata v rafinovaném obalu tajemna, jímž musí člověk nejprve proniknout ve svém vlastním nitru a mysli, aby dokázal vnímat skutečnou krásu a jedinečnost, která ho obklopuje. Samotný název projektu se vyznačuje přímou jednoduchostí, avšak za ním se otevírá komplexní a velice rozmanitý svět nespoutané fantazie, symboliky a vrstveného obsahu, který lze číst, prožívat a vnímat všemi smysly.

Autor skrze svá díla rozehrává s divákem dialog, ve kterém ho vybízí k otevření mysli, ke snaze uvědomit si své já na tomto světě a ke schopnosti chápat a vnímat svět kolem nás. Jednotlivé obrazy přinášejí různé motivy a také různé styly malby. V sérii je možné obdivovat precizní realistickou malbu, lineární abstraktní malbu, stylizovanou geometrii či živelnou abstrakci s výraznou strukturou, ze které vyzařuje nejen atmosféra, ale i intenzita prožitků.

Jednotlivá díla této série podněcují diváka k zamyšlení se nejen nad vizuálem celého motivu, ale zároveň jej vyzývají, aby se ponořil hluboko do svého nitra a fantazie a prožil onen okamžik sám za sebe.

Intimní rozpravy nejsou o sexu jako aktu, Intimní rozpravy jsou o člověku jako takovém, se vším, co k němu patří. Prostřednictvím intimity, kdy jsou naše nitra otevřená nejvíce, vstupují impulzy do našeho podvědomí a podněcují v nás vnitřní rozmluvu se sebou samým a touhu objevovat.

me4.jpg

OB

JE

VTE

S

ZK

RY

TO

UHY

Radyho umělecké dílo vás má svléknout duševně úplně do naha

a nechat vás rozhodnout, jestli převezmete iniciativu, nebo budete oním pasivním článkem.

koláž.jpg
53web.jpg
me4.jpg

DE

FI

NU

JTE

S

VL

AST

Paint on Face

PODNIKNĚTE VIZUÁLNÍ VÝPRAVU
ZA HRANICE
NEJHLUBŠÍCH
PROŽITKŮ,
KTERÉ POCÍTÍTE HLUBOKO VE SVÉM NITRU

20. dubna / Praha

Partneři akce

LOGO WEB.png

Zakázkové klenotnictví, výrobce a prodejce originálního výtvarného umění
a designových produktů. Pro tyto účely společnost založila i svůj vlastní umělecký ateliér k přímé produkci, či zastupování jiných tvůrců.

Cílem společnostije přinášet do života lidí krásu.

Ruzovy_Slon_logo_RGB-03_horizontal-color.png

E-shop, který již 20 let pečuje o spokojený sexuální život české populace.
Společnost klade důraz na kvalitu sortimentu a testování každého produktu.
Jejich cílem je šířit osvětu o sexu a intimitě.

ARTIKON PNG.png

Český prodejce výtvarných potřeb a služeb rámování s dlouholetou tradicí.

Filosofií společnosti je prodávat zejména zboží, které je ověřené a pochází přímo od výrobce. Díky tomu Artikon nabízí nejlepší ceny a také flexibilně reaguje na požadavky zákazníků.

bottom of page