top of page

Jak a podle čeho vybrat ten správný šperk?

Záludná otázka že? Ale nebojte se, v Royalis myslíme na vše. Naši odborníci vám poradí, podle jakého klíče postupovat, aby vaše volba byla trefou do černého.

Budete-li přesto potřebovat dodatečné informace, obraťte se prosím písemnou formou na náš zákaznický servis:

info@royalis.cz

OTÁZKA Č. 1

O JAKOU SE JEDNÁ PŘÍLEŽITOST?

ZÁSNUBY

Bez zásnubního prstenu se žádost o ruku rozhodně neobejde, a tak vás čeká nesnadný úkol – vybrat takový šperk, který se bude vaší nastávající opravdu líbit. Před samotným nákupem prstenu byste proto měl znát její osobní styl, který preferuje. Zaměřte se na to, jaký typ oblečení nosí, jaký styl zařízení domácnosti upřednostňuje. Je vaše vyvolená spíše romantická princezna, nebo sportovní dívka do nepohody? Má ráda moderní věci, či retro? Preferuje spíše klasický, nebo extravagantní styl?  

S výběrem vám může pomoci nenápadná otázka, když se spolu zastavíte u výlohy klenotnictví. Zeptejte se jí třeba na její názor ohledně pánských šperků a následně převeďte řeč na dámské šperky. Rozhodně ale nedoporučujeme dotaz:

 Jaký styl zásnubních prstenů se ti líbí?

V takovém případě byste byl hned odhalen a bylo by po překvapení!

 

Napovědět vám mohou i sociální sítě – na Instagramu a Facebooku můžete vypozorovat, co se vaší přítelkyni líbí. Důležitým vodítkem jsou pochopitelně i šperky nebo hodinky, které již žena nosí. Pamatujte, že zásnubní prsten bude chtít vaše snoubenka ukázat světu, tudíž bude dobré, když bude prsten ladit k ostatním šperkům (především barvou kovu) a celkově bude doplňovat její styl. Určitě by měl být ale tím nejvýraznějším, aby mezi ostatními šperky vynikl a byl vidět.

Pokud chcete své milované nabídnout něco navíc a dokázat jí sílu a intenzitu vaší lásky, prohlédněte si naše EXKLUZIVNÍ ZÁSNUBNÍ SETY, nabízené výhradně v Royalis. Tyto sety nejsou v Česku ještě tolik rozšířené, ale ve světě a především v USA se těší veliké oblibě a jsou takřka standardním řešením. Jedná se o hlavní zásnubní prsten, ke kterému je přiložen tvarově a stylově sladěný druhý prsten. Ruku vaší vyvolené tak bude zdobit naprostý skvost a odlišíte se tím od běžného standardu.

Větším otazníkem než samotný design ovšem často bývá velikost. Zákazníkům doporučujeme, aby vycházeli ze stávajících prstenů, které jejich přítelkyně (či přítel) nosí. Nejjednodušším řešením je vzít současný prsten, položit jej na papír a ostrou tužkou obkreslit vnitřní obvod. Následně si u nás můžete objednat měřicí kroužky, které vám napoví, jakou velikosti vybrat. Nebo můžete použít náš praktický návod na zjištění velikostí, který je zde ke stažení

NÁVOD NA ZJIŠTĚNÍ VELIKOSTI PRSTENU

***

V okamžiku objednávky zásnubního prstenu vás bude kontaktovat naše zákaznické centrum a velikost s vámi ještě zkonzultujeme, abychom pro vás nechali vyrobit prsten skutečné správné velikosti.

VÝROČÍ SVATBY

Vybíráte-li prsten pro výročí svatby, hraje největší roli čas. Provedení šperku a kameny je vhodné vybírat  s ohledem na jednotlivá výročí. Naši zákazníci nejčastěji volí výroční prsteny, navržené právě k těmto speciálním příležitostem. Materiály a složení kamenů si můžete nakonfigurovat zcela podle svých představ. Nejčastěji se vychází ze zásnubního prstenu a jeho stylu.

VÁNOCE

Vánoce jsou obdobím, kdy lidé nakupují zářivé šperky nejčastěji a také nejraději. I v dnešní době chtějí lidé svým blízkým dělat radost a v podobě krásných šperků si předávají symboly vzájemných vztahů. Ano, Vánoce jsou sice o dárcích, ale nezapomínejme, že jsou především o nás lidech, vztazích, společných okamžicích a zážitcích. Tomu se nikdy nevyrovná ani ten nejdražší diamant na světě.

Chcete-li své blízké na Vánoce obdarovat krásným šperkem, vybírejte podle vlastního vkusu a s ohledem na styl osoby, pro kterou je dárek určený. Nic dalšího u vánočního dárku řešit nemusíte, důležité je, že krásným šperkem dáváte dostatečně najevo svůj vztah k obdarovanému.

Radost jistě uděláte našimi přívěsky a náhrdelníky. Ty je možné kombinovat s krystaly Swarovski, přírodními diamanty, umělými diamanty, pravými moissanity, přírodními drahokamy či jejich napodobeninami.

V Royalis lze z jednotlivých šperků sestavit ucelené kolekce, darovat můžete kompletní sadu s prstenem, náušnicemi a náhrdelníkem či přívěskem.

 

Vhodnou kombinací kamenů je možné v Royalis pořídit překrásné šperky za rozumné ceny.

SNUBNÍ PRSTENY

Výběr snubních prstenů je ve srovnání s nákupem zásnubního prstenu o něco méně komplikovaný – protože jste na něj obvykle dva. Pánům tak situaci často usnadní jejich partnerky a zbaví je stresu z rozhodování.

Snubní prsteny si zákazníci nejčastěji vybírají podle svého osobního vkusu. Jsou to šperky, které budou po svatbě nosit nejčastěji. Měly být výrazné, ale zároveň ladit k ostatním šperkům (není to ovšem podmínka). Páry si nejčastěji vybírají obroučky stejného designu, pouze s odlišnými tloušťkami, širší obroučky pro pány a užší pro dámy.

Pokud máte v plánu nechat si na prsten vyrýt datum svatby, iniciály apod., měli byste tomu přizpůsobit svůj výběr. Příliš úzké obroučky mohou představovat komplikaci při gravírování a nezaručují dobrou čitelnost písma.

NAROZENINY

Chcete-li své blízké potěšit krásným šperkem k narozeninám, je nejčastějším vodítkem pro nákup celkový styl oslavence. Drahokamy pro narozeninové šperky naši zákazníci často volí podle měsíce narození oslavence, protože s jednotlivými měsíci nebo znameními zvěrokruhu jsou spojeny konkrétní druhy kamenů. Takový drahokam, jenž má přímou vazbu k osobě obdarovaného, je pak hlavním kamenem a mohou jej doplňovat například menší diamanty, moissanity nebo zirkony.​

Pochopitelně můžete také popustit uzdu své fantazii a zvolit i zcela odlišný styl, než oslavenec v současné době nosí. U příležitosti kulatých narozenin můžete sáhnout po extravagantnějším kousku a pozvednout styl oslavence na zcela novou úroveň.

 

Vzhledem k variabilním možnostem osazení našich šperků různými typy přírodních či umělých kamenů tak máte skutečně volné pole působnosti. Jedinými limity jsou vaše fantazie a rozpočet, který na nákup dárku máte. V Royalis umíme i za relativně málo peněz poměrně hodně muziky. Nebojte se nás oslovit, rádi vám s konkrétním nákupem poradíme.

***

Jestliže plánujete obdarovat své blízké přírodními drahokamy, doporučujeme vám nejdříve si přečíst naše informace o vlastnostech jednotlivých drahokamů.

Veškeré informace o vlastnostech i s návodem následné péče, obdržíte v tištěné formě společně se svými šperky.

VALENTÝN

/

JEN TAK PRO RADOST Z VAŠÍ LÁSKY

Výběr šperků v případě oslavy svátku zamilovaných nebo „jen“ z touhy udělat blízkému radost je zcela ve vaší režii. Dárek z lásky se jistě obejde bez odborných rad, přesto se však můžete s důvěrou obrátit na naše klientské centrum, kde vám rádi pomůžeme s výběrem toho pravého kousku.

Naši zákazníci nejčastěji vybírají podle úrovně svých vztahů (délky či fáze vztahu). Většinou však chtějí svou drahou polovičku především potěšit, vykouzlit jí úsměv na tváři nebo vyjádřit šperkem novou úroveň vzájemného vztahu.

Jako ve všech předchozích případech je třeba zohlednit především celkový styl obdarované osoby. Ať už je to prsten, náušnice přívěsek nebo celá sada, vždy byste měli myslet na to, co má váš blízký rád a co se mu líbí. Pokud je někdo usedlý typ a má rád decentní věci, pak jej extravagantním šperkem možná oslníte, ale pravděpodobně ho moc nosit nebude, jelikož mu nebude ladit k celkovému outfitu. Oba pak nejspíš budete rozčarovaní…

Víme, že u „srdečních záležitostí“ je to někdy velice těžké, ale doporučujeme vám, abyste se s výběrem šperku neunáhlili. Nechte si na to čas, přemýšlejte o vašem vztahu, o tom, co chcete dárkem vyjádřit. Vytipujte si několik kousků a postupně, jak o věci budete uvažovat, výběr zužujte, až vám zůstane jediný, JEDINEČNÝ ŠPERK.

Pamatujte! NIKDY nenechávejte koupi šperku na poslední chvíli. Pokud si vzpomenete dva týdny před Valentýnem nebo jinou příležitostí, nákup šperku odložte na jinou příležitost a vymyslete raději nějakou alternativu. Při nákupu šperku pod tlakem byste pravděpodobně šlápli vedle.

Pokud máte jasno v tom, pro jaký účel zamýšlíte šperky zakoupit, přichází správná chvíle na druhou otázku.

OTÁZKA Č. 2

JAKÉ JSOU VAŠE FINANČNÍ MOŽNOSTI?

VELICE OMEZENÉ

Naše klenotnictví Royalis tu není pouze pro „bohaté“. Jsme přesvědčeni, že krásné šperky by měly být dostupné co nejširšímu okruhu lidí, jelikož každý si zaslouží nosit krásné věci. Je-li váš rozpočet na nákup šperku limitovaný, stále máte několik možností, jak sobě či osobě blízké dopřát krásné kousky z naší nabídky:

1.     Vyberte si šperky bez kamenů v kombinaci  

        s levnějšími materiály, jako je stříbro, ocel či

        jiné kovy.

2.     Zvolte osazení vybraných šperků imitací

        drahých kamenů nebo diamantů, to

        znamená zirkony či krystaly Swarovski.

3.     Využijte možnost nákupu na splátky

STANDARDNÍ

Jestliže jste si na nákup šperku vyčlenili standardní částku, máte na výběr velice široké spektrum možností. K dispozici je vám celá produktová nabídka šperků, které si u nás můžete nechat osadit jak diamanty, moissanity či drahokamy, tak jejich imitacemi či vzájemnou kombinací.

Drtivá většina našich zákazníků patří právě k této skupině. Pro své nové šperky často volí konfiguraci, kde centrální kámen patří ke dražším materiálům a doplňkové kameny jsou  levnější – buď laboratorní diamanty, nebo kubické zirkony. Zákazníci z této skupiny rovněž rádi nakupují krásné moissanitové šperky doplněné malými diamanty, safíry, smaragdy nebo zirkony.

OMEZENÉ

Jsou-li vaše možnosti pro nákup šperků omezené, ale ne velice omezené (viz předchozí bod), vyberte si v obchodě Royalis libovolný šperk, který vám padne do oka. Prakticky všechny naše modely šperků je možné osadit kubickými zirkony, krystaly Swarovski nebo imitacemi drahých kamenů podle vašeho přání a v různých barvách.

 

V případě, že se vám bude líbit nějaký šperk z naší nabídky, ale nebude ve vašich možnostech pořídit si jej v nabízeném provedení, neváhejte kontaktovat naše klientské centrum. Připravíme pro vás individuální nabídku přímo na míru vašim možnostem.

V Royalis plníme sny a splníme i ten váš.

NEOMEZENÉ

Patříte-li mezi zákazníky s neomezenými možnostmi pro nákup šperků nejvyšší kvality, je vaším jediným limitem rozsah vaší fantazie. V Royalis jsme připraveni vám vyjít vstříc u jakékoli konfigurovatelné položky, nebo pro vás můžeme vytvořit zcela originální šperk v jedinečném designu podle vašich představ.

Líbí se vám nějaký náš šperk, ale chtěli byste jej mít s kamenem většího rozměru? Žádný problém! Stejně tak budete-li si přát, aby například centrální diamant v zásnubním prstenu byl certifikovaný od některé z gemologických institucí, se kterými spolupracujeme. Vybraný šperk vám odsadíme prakticky jakýmkoli drahým kamenem. Stačí nám i jednoduché zadání, které může znít například takto:

Přeji si originální luxusní zásnubní prsten z platiny s velkým diamantem minimálně dvoukarátové hmotnosti…

​Naši odborníci vám připraví nabídku možných řešení a vy si následně ukážete na ten prsten, který vás nejvíce osloví.

¨Pokud máte jasno v tom, proč a v jaké cenové relaci chcete šperky pořídit, je správný moment pro odpověď na třetí otázku.

OTÁZKA Č. 3

JAKÝ STYL ŠPERKU ZVOLIT?

Jestliže jste si ujasnili důvody, proč šperk kupujete, a částku, jakou si můžete dovolit vydat za jeho nákup, přichází na řadu otázka stylu. Pochopitelně to můžete vědět již během prvních dvou kroků. Podle našich zkušeností se však poměrně často stává, že zákazník například ví, že chce někomu koupit prsten k Vánocům, má na nákup určitý rozpočet, ale netuší, jaký styl zvolit.

KLASICKÝ

Klasickým šperkem prakticky nikdy nic nezkazíte. Většina Evropanek je spíše konzervativního charakteru, budeme-li se bavit o střední třídě. Ať už v oblékání, v líčení či v celkovém stylu vlastního vyjádření, který charakterizuje právě míra extravagance. Klasický nemusí znamenat levný, naopak i velice drahý šperk může mít klasický charakter. Všichni jsme jistě již někdy zaslechli charakteristiku „léty ověřená klasika“…

Klasické šperky jsou většinou velice elegantní a hlavní důraz se klade právě na kameny, které jsou významnou součástí celkového designu. Právě díky typické eleganci jsou klasické šperky nejoblíbenější, a tedy nejrozšířenější skupinou.

DECENTNÍ

Slovo decentní slýcháváme od našich zákazníků nejčastěji  při výběru snubních prstenů. Pod slovem decentní design šperků si naši zákazníci nejčastěji představí jednotný kov a spíše absenci drahých kamenů. Decentní, neokázalý styl může být ovšem i velice efektivní a elegantní. Vyváženého designu dosahují návrháři  různými povrchovými úpravami či drobnými detaily.

MODERNÍ

Moderní design nemusí hned znamenat vysoké ceny. Pojem moderní může pro každého z nás mít trochu jiný obsah. Někdo může za moderní a inovativní považovat některé barvy, jiný zase kombinaci materiálů a barev, další spatřuje modernost v eleganci a jednoduchosti s důrazem na detail. Slovo moderní má mnoho podob a stejně tak šperky mohou být moderní mnoha způsoby. V první řadě byste proto měli vědět, co slovo moderní znamená pro vás samotné a co si pod ním představujete.

Pokud představu zatím nemáte, kontaktujte nás a my vám s výběrem velice rádi poradíme.

EXTRAVAGANTNÍ

Extravagantní šperky se vyznačují expresivním designem, často  je zdobí výrazné velké kameny, nebo vynikají neotřelými barevnými kombinacemi. Do této skupiny lze zařadit téměř všechny fashion šperky, jejichž hlavním cílem je působit efektním, okázalým a luxusním dojmem bez ohledu na materiálové řešení. Takové šperky lze vytvořit z imitací drahých kamenů, nebo také z pravých drahokamů, u nichž cena může dosáhnout závratné výše.

Došli jste až sem a máte ve všech otázkách jasno?

 

 GRATULUJEME VÁM! 

Jste připraveni.

16.png
50.png
snub.jpg
36.png
25.png
37.png
bottom of page