top of page

Jak správně pečovat

o vaše šperky

a drahokamy

Royalis

Jak byste se měli starat o své šperky a drahokamy, aby byly stále tak krásné jako v den, kdy jste je zakoupili? Na této stránce se dozvíte všechny potřebné informace.

Nejjednodušší rada zní, že každý šperk lze prakticky vyčistit teplou vodou společně s jemným mýdlem nebo saponátem na nádobí. Je to pravda a k této běžné metodě čištění šperků skutečně můžete přistoupit.

Nebo můžete využít speciálně vyvinuté profesionální čističe určené přímo pro tento účel. Royalis vám přináší kolekci profesionálních značkových čističů

FINE JEWELRY CLEANER

značky Klean Karats®.

Produktová řada Klean Karats® Fine Jewelry Cleaner je rozdělena na 4 základních produkty podle typu materiálů a osazených kamenů.

cloth.jpg

Konkrétní čistič vždy používejte výhradně na čištění materiálů, pro něž je určený. Na případné reklamace z důvodu chybného výběru nebude brán ohled. U každého přípravku jsou k dispozici informace o složení a vlastnostech produktu v dokumentu ke stažení.

FINE CLEANER

GENTLE CLEANER

NATURAL CLEANER

SILVER CLEANER

5098e922-6085-4a57-8c9f-a4f8008890e8.jpg
0836d90c-f307-4439-8054-a4f80088940d.jpg
9aebc62e-0f98-4db8-8da8-a53100f925c0.jpg
45719e8c-e22e-4c82-a55b-a53100f928c4.jpg

Profesionální čistič speciálně čistič na bázi povrchově aktivního činidla vyvinutý pro čištění šperků s perfektními výsledky.

Čistič nevyžaduje žádné míchání nebo oplachování, což zanechává vaše klenoty krásně čisté jako nové.

Objem: 177 ml (6oz)

Lehká levandulová vůně

Hadřík součástí balení

MOŽNOSTI POUŽITÍ PRO:

  • zásnubní prsteny, snubní prsteny, prsteny, hodinky, náušnice, náramky, náhrdelníky, přívěsky

URČENÝ PRO ČISTĚNÍ:

  • zlato, paládium, platina, ušlechtilá ocel, titan, ametyst (quartz), kvamarín (beryl), křišťál, kubický zirkon, diamant, granát, jadeit, markezit, peridot, rubín, safír, spinel, topaz, turmalín

Speciálně navržený čistič šperků na bázi povrchově aktivních látek, který nevyžaduje žádné míchání ani oplachování. Zanechává klenoty čisté a krásné jako nové.

Objem: 177 ml (6oz)

Lehká vůně po gardenii (jasmín)

Hadřík součástí balení

MOŽNOSTI POUŽITÍ PRO:

  • perly, fashion šperky, korálkové nebo navlékané šperky, sterling stříbro včetně starožitného stříbra

URČENÝ PRO ČISTĚNÍ:

  • s tímto čističem je možné čistit vše jako v případě přípravku FINE CLEANER

  • + dále stříbro (včetně starožitného stříbra a sety s drahokamy), módní šperky, jantar, kameje, korál, smaragd, slonovina, lapis lazuli, opál, perly (kultivované a sladkovodní), tanzanit, a tyrkys

Tento přírodní čistič šperků je 100% biologický a hypoalergenní. Je ve vodě rozpustný, bez těkavých organických sloučenin (VOCs), a EPA certifikován. Tato kombinace přírodních ingrediencí čistí šperky po krátkém namočení, nevyžaduje žádné mechanické čištění nebo opláchnutí a zanechává klenoty čisté a krásné jako nové.   

100% přírodní a hypoalergenní

Objem: 177 ml (6oz)

Hadřík součástí balení

MOŽNOSTI POUŽITÍ PRO:

  • zásnubní prsteny, snubní prsteny, prsteny, hodinky, náušnice, náramky, náhrdelníky, přívěsky

 

URČENÝ PRO ČIŠTĚNÍ:

  • zlato, paládium, platina, ušlechtilá ocel, titan, ametyst (quartz), kvamarín (beryl), křišťál, kubický zirkon, diamant, granát, jadeit, markezit, peridot, rubín, safír, spinel, topaz, turmalín

 

NEPOUŽÍVAT NA:

  • hliník, mosaz, tyrkys, perly, smaragdy, opály, nebo jiné porézní drahokamy

Tento mírný odstraňovač skvrn používá mírný organický kyselý základ pro rychlé odstranění skvrn bez rizika důlků nebo nadměrné ztráty stříbra, ke které může dojít u drsnějších výrobků.

Objem: 177 ml (6oz)

Lehká levandulová vůně

Hadřík součástí balení

MOŽNOSTI POUŽITÍ PRO:

  • čištění všech stříbrných a postříbřených materiálů

URČENÝ PRO ČISTĚNÍ:

  • zušlechtěné stříbrné šperky bez kamenů

PŘÍRODNÍ DRAHOKAMY

Při čištění přírodních drahokamů prosím postupujte podle návodu, který naleznete u každého individuálního drahokamu na této stránce. Pokud byste si nevěděli rady, obraťte se na naše zákaznické centrum s žádostí o vyčištění šperků, které rádi zajistíme. 

UMĚLÉ DRAHOKAMY A JEJICH IMITACE

Při čištění imitací drahokamů, umělých diamantů, zirkonů, krystalů Swarovski atd. vám velice doporučujeme zvýšenou opatrnost. Všechny umělé kameny důrazně nedoporučujeme nosit každý den – NEJSOU K TOMUTO ÚČELU URČENÉ a z mechanického hlediska nejsou na takovou zátěž stavěné. Nošení těchto kamenů každý den je výhradně na VLASTNÍ RIZIKO ZÁKAZNÍKA. Mechanické poškození vlivem častého nošení je u těchto materiálů velice snadno odhalitelné našimi odborníky a nedodržování těchto pravidel má při reklamaci ve většině (až v 99 %) případů za následek neuznání reklamace.

Jestliže potřebujete šperk vyčistit, velice opatrně jej omývejte roztokem vlažné vody a jemného saponátu. K tomu používejte například vatové tyčinky nebo bavlněné kosmetické tampony. Pro osušení používejte tkaninu z mikrovlákna nebo čistou bavlnu. Vyvarujte se čištění šperku za suchého stavu a čištěním s přítlakem, kdy může dojít k poškrábání, ztrátě lesku či prasknutí kamene. Případně použijte pouze a výhradně čisticí prostředky z naší výše uvedené nabídky, určené pro váš šperk na základě materiálů, z nichž je zhotoven.

Pokud byste si nevěděli rady, obraťte se na naše zákaznické centrum s žádostí o vyčištění šperků, které pro vás rádi zajistíme.

VŠEOBECNÉ ZÁSADY

Ve všech výše uvedených případech platí, že čištění šperků by mělo probíhat s rozvahou, jemně a s velikým ohledem na konkrétní design šperku.

VŽDY PAMATUJTE, ŽE KAMENY VŠECH TYPŮ JSOU DO ŠPERKŮ ZASAZOVÁNY MANUÁLNĚ A NEOPATRNÝM ZACHÁZENÍM, ČIŠTĚNÍM, MANIPULACÍ, PÁDY, NÁRAZY ATD. MŮŽE DOJÍT K UVOLNĚNÍ PRASKNUTÍ ČI VYPADNUTÍ KAMENŮ A V NEJHORŠÍM PŘÍPADĚ K JEJICH ZTRÁTĚ.

Důrazně vám doporučujeme věnovat pozornost průběžné kontrole vašich šperků, především vizuální. Pohledem můžete postřehnout případné vychýlení, nesrovnalosti či změny tvarů. V takovém případě se neprodleně obraťte na naše zákaznické centrum, kde vás seznámíme s dalším postupem.

V případě ztráty kamene a podání reklamace je šperk posuzován jako celek a prochází podrobnou analýzou. Pokud se prokáže, že se jedná o defekt způsobený chybným usazením kamene, je kámen nahrazen a vyměněn za nový na naše náklady. Jestliže se prokáže, že defekt vznikl nedodržováním uživatelských zásad, nabídneme zákazníkovi nový kámen za aktuální cenu a šperk následně opravíme. Všechny ostatní kameny jsou v takovém případě automaticky překontrolovány.

Šperky lze obecně čistit i ultrazvukem, párou a jinými k tomu určenými prostředky a technologiemi.

Z praktického hlediska vám ale použití těchto sofistikovanějších metod důrazně nedoporučujeme, abyste si neodborným zásahem šperk nenávratně nezničili.

bottom of page